W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Interwencje policjantów dotyczące niezachowania należytej ostrożności przy trzymaniu psów, niestety nie należą do rzadkości. Podczas minionego weekendu, st. asp. Rafał Żołnierczyk wspólnie z pracownikiem urzędu gminy, schwytali dwa agresywne psy.

Funkcjonariusze ustalają ich właściciela. Pamiętajmy, że niezachowanie właściwych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, może zakończyć się dla właściciela nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej jednostki trafiło kilka zgłoszeń dotyczących ataków agresywnych psów na zwierzęta gospodarskie, na terenie gminy Majdan Królewski. Z relacji świadków wynikało, że są to dwa duże psy jasnego koloru.

Kierownik Posterunku Policji w Majdanie Królewskim st. asp Rafał Żołnierczyk, wspólnie z pracownikiem urzędu gminy, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, najpierw schwytali jednego z psów. Zwierzę dostało się na teren posesji w Majdanie Królewskim, przez dziurę w ogrodzeniu. Około dwie godziny później schwytali drugiego psa.

Zwierzęta trafiły do przytuliska w miejscowości Rusinów. Policjanci prowadzi czynności mające na celu ustalenie właściciela psów.

Zgodnie z art.  77.  Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia

§  1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§  2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Niestety często, szczególnie w terenach wiejskich, można zauważyć psy, które luźno biegają. Tym samym stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, wyrządzają szkody w mieniu, a przede wszystkim mogą zaatakować inne osoby lub zwierzęta.

Pamiętajmy, że sygnały o bezpańskich wałęsających się psach można przekazać policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub dzielnicowemu obsługującemu dany rejon służbowy. Dane osobowe i kontaktowe dzielnicowych można znaleźć korzystając z bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa