W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Policjanci spotkali się uczniami podstawówek [FOTO]

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat cyklu spotkań, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie mieleckich szkół podstawowych.

Spotkania prowadziła asp. Magdalena Skulimowska wraz z Kuratorem Służby Sądowej wykonującym Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Mielcu- Łukaszem Fickiem.

Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy są ich świadkami. Policjantka asp. Magdalena Skulimowska przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie w społeczeństwie. Ostrzegła, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora. Kurator Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich w Mielcu Łukasz Ficek mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się w szkole i poza nią.

Wielokrotnie w trakcie spotkania prowadzący spotkanie, zwrócili uwagę na bezpieczeństwo młodzieży w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w sieci, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznali młodzież z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu. Asp. Magdalena Skulimowska poinformowała również o kategoriach zagrożeń: kontakt z niebezpiecznymi treściami; kontakt z niebezpiecznymi osobami; z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc); uzależnienie od Internetu. Ponadto kurator Łukasz Ficek, omówił środki wychowawcze stosowane przez sąd wobec nieletnich, zwracając szczególną uwagę, na czym polega nadzór kuratora sądowego nad osobą nieletnią.

W cyklu spotkań niejednokrotnie brali udział również dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Mielcu, którzy w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych obejmują swoim nadzorem nieletnich, dopuszczających się zachowań świadczących o demoralizacji bądź dopuścili się czynu karalnego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa