W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Policjanci upamiętnili rocznicę sowieckiej napaści na Polskę

17 września, przypada 83. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda złożył wiązankę upamiętniając 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, których nazwiska widnieją na tablicy pamiątkowej znajdującej się na budynku mieleckiej jednostki Policji.

Pamięć o naszych poprzednikach, zwłaszcza tych, którzy zapłacili najwyższą cenę walcząc o Wolną Polskę, jest naszym obowiązkiem. Jak co roku, wspominamy funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy zginęli z rąk Sowietów.

W sobotnie przedpołudnie przed tablicą znajdującą się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, podinsp. Tomasz Grazda złożył wiązankę i zapalił znicz upamiętniając mieleckich funkcjonariuszy.

Tablica pamiątkowa znajdująca się na przedniej części budynku komendy Policji w Mielcu, została odsłonięta podczas uroczystości 17 września 2020 roku. Tablica upamiętnia 34 funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z powiatem mieleckim, zamordowanych przez Sowietów w latach 1939-1940 w Kalininie i innych miejscach na Wschodzie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa