W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci w jury Przeglądu Teatrów Profilaktycznych

Policjanci wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. W przeglądzie ponad 100 uczniów z gminy Borowa zaprezentowało swoje umiejętności teatralne w tematyce profilaktyki przeciw uzależnień.

 
Przedsięwzięcie finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej miało na celu przede wszystkim promocję zdrowego trybu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych. Do konkursu na Małą Formę Teatralną zgłosiło się 6 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Borowa.


Podczas Przeglądu ponad setka dzieci i młodzieży zaprezentowała się na scenie przedstawiając problem uzależnienia od papierosów, alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków. Poruszony został również temat zdrowego odżywiania oraz zakażeń wirusem HIV.

Policjanci będący w jury czynnie uczestniczyli w przeglądzie dzieląc się z jego członkami wiedzą i doświadczeniem. Podczas wręczenia nagród wszystkim uczestnikom konkursu, policjanci podkreślili bardzo ważną rolę organizacji tego typu przeglądów dla dzieci i młodzieży.

 

Funkcjonariusze mówili także o tym, że profilaktyka zobrazowana w taki sposób, z pewnością na dłużej pozostanie w pamięci zarówno młodych aktorów jak i uczestników imprezy.

 

jjij

 

jjkkkk

 

ppkp

 

guguu

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa