W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Policjanci wsparli bieg charytatywny

Po raz kolejny mieleccy policjanci wsparli bieg charytatywny organizowany z myślą o pomocy najmłodszym. Drużyna funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu tym razem pobiegła na dystansie 6 kilometrów dla Maksia chorego na nowotwór.

Mieleccy policjanci chętnie włączają się w inicjatywy pomocy w różnych formach. W sobotę wzięli udział w biegu pn. „Biegniemy na maxa dla Maksia”. Bieg organizowany był przez stowarzyszenie Zabiegani Mielec. Jego celem było wsparcie leczenia Maxymiliana Jachym, który walczy z chorobą nowotworową.

Drużyna złożona z ośmiu funkcjonariuszy pokonała trudny 6-cio kilometrowy dystans w centrum miasta, aby wesprzeć ten szczytny cel.

To nie pierwszy raz kiedy policjanci z Mielca włączają się w charytatywne akcje, aby pomagać innym. W grudniu 2016 roku, w podobnym składzie wystartowali w biegu na 10 kilometrów, aby wesprzeć inicjatywę zebrania pieniędzy na paczki dla dzieci z domu dziecka w Skopaniu. Dwa lata wcześniej wzięli udział w akcji „Bartuś, pobudka!”, która polegała na dokumentowaniu wsparcia dla 7-letniego pacjenta Kliniki „Budzik”, który jest mieszkańcem powiatu mieleckiego. Funkcjonariusze zrobili sobie zdjęcie, które wyrażało wiarę w wybudzenie chłopca.

 

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości