W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policjanci wytropili chuliganów niszczących przystanki

Dwóch mieszkańców powiatu mieleckiego zostało w czwartek zatrzymanych przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy.

Sprawa ma związek z uszkodzeniem kilkunastu przystanków na terenie Kielc i powiatu. Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 marca. Straty szacowane są na kwotę 30 000 złotych. Zachowaniem 21 i 25 latka wkrótce zajmie się sąd.

24 marca do kieleckich policjantów zaczęły napływać sygnały o uszkodzonych na terenie miasta przystankach autobusowych. Podróżni informowali o wybitych w wiatach szybach. Początkowo była informacja o 9 takich uszkodzeniach, jednak z godziny na godzinę wpływały kolejne zgłoszenia. Ostatecznie w Kielcach i powiecie ujawniono 16 uszkodzonych wiat przystankowych. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu mieli podejrzenia, że za zniszczeniami stoi ten sam sprawca. Śledczy i pracujący na miejscu technicy odkryli, że szyby zostały uszkodzone najprawdopodobniej po strzałach z broni pneumatycznej. Stróże prawa podejrzewali też, że sprawcy, by zniszczyć tyle przystanków w jedną noc, musieli poruszać się samochodem. I to był właściwy trop. Tak, po nitce do kłębka, funkcjonariusze trafili w czwartek na teren powiatu mieleckiego. Tu zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 21 i 25 lat, którzy mieli już w przeszłości kłopoty z prawem. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli broń pneumatyczną oraz 25 gramów proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Podejrzani zostali zatrzymani i noc spędzili w kieleckim areszcie.

Śledczy ustalili, że mężczyźni, wracając z pracy z terenu województwa łódzkiego, bez racjonalnego powodu postanowili uszkodzić szyby w wiatach przystankowych. Nie jest wykluczone, że w innych miejscowościach, na trasie z pracy do domu mogli zachować się w podobny sposób. Zatrzymani nie umieli wytłumaczyć swojego zachowania. 21 i 25 latek usłyszeli już zarzuty niszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Może im grozić do 5 lat więzienia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa