W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci z Mielca najlepszymi dzielnicowymi na Podkarpaciu

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

W konkursie wzięło udział czterdzieścioro dwoje policjantek i policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.

W tym roku najlepszymi okazali się policjanci z komendy powiatowej w Mielcu – pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie st. asp. Tomasz Mroczek.Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w październiku w Katowicach.

 

kkkffk

 

Od rana na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu. Wzięło w nim udział 42 funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego, w tym 5 policjantek i 37 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.

Pierwszym etapem wojewódzkich eliminacji konkursu był pisemny test z wiedzy policyjnej. Policjanci musieli wykazać się znajomością przepisów w zakresie między innymi zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wieloma innymi zagadnieniami z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowanej głównie na profilaktykę społeczną.

W kolejnym etapie funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa, podczas specjalnie zaaranżowanych scenek oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań tych problemów.

 

9j9j

 

W wojewódzkim finale konkursu udział wzięli dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie miejsce zająłst. asp. Tomasz Mroczek – obaj z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

To oni będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach 18-21 października w Katowicach. Trzecie miejsce zajął st. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
 
Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrody rzeczowe wręczył również Jerzy Cypryś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

 

huh

 

uhuh

fot.KWP

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa