W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci z nowymi motocyklami BMW

Od października funkcjonariusze mieleckiej drogówki patrolują drogi naszego powiatu nowymi motocyklami marki BMW. Nowoczesne jednoślady oznakowane są według najnowszych obowiązujących wzorów. Motocykle będą służyć policjantom w codziennej służbie do sprawnego nadzorowania ruchu drogowego.

Mieleccy policjanci otrzymali dwa nowoczesne motocykle do patrolowania dróg naszego powiatu. Każdy nowy BMW R 1250 RT ma pojemność 1254 cm3 i moc 136 KM, co oznacza, że przy masie własnej około 300 kg z wyposażeniem policyjnym, taki motocykl rozpędza się do 100 km/h w około 4 sekundy. Motocykle, ze względu na wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu, a ponadto wyposażone są w pierwszy bieg o zwolnionej prędkości, pomocny w prowadzeniu eskorty policyjnej.  

Motocykle są oznakowane według najnowszych obowiązujących wzorów. Poza tym są wyposażone w niebiesko-czerwoną sygnalizację LED dla pojazdów uprzywilejowanych, megafony służące jako syreny lub głośniki oraz białe podświetlenie pomocnicze. Zakup motocykli współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Zanim policjanci wyjechali nowymi motocyklami na drogi naszego powiatu, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów przeszli intensywne szkolenie na torze w Bednarach. Teraz patrole motocyklowe mieleckiej drogówki, w codziennej służbie, będą nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, które wiążą się z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa