W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policjanci z wizytą w przedszkolu w Rzemieniu [FOTO]

Jak co roku o tej porze, w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu gościli policjanci i policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, aby przedstawić dzieciom pogadankę na temat „Bezpieczna droga do przedszkola”.

28.09.2017 odbyło się takie spotkanie wszystkich dzieci z policjantami, a byli nimi: st. asp. Robert Janik, st. sierż. Ewelina Ziemba, st. sierż. Bernadetta Krawczyk oraz mł. asp. Urszula Chmura. Do tego spotkania dzieci z grup były starannie przygotowane realizując wcześniej zajęcia na temat „Bezpieczna droga do przedszkola”.

Głównym tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad bezpieczeństwa, które powinny przestrzegać nie tylko na drodze, ale także w domu i przedszkolu. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Dzieciom przypomniano również jak należy zachowywać się w stosunku do obcych ludzi, aby dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo należy się zgłosić w razie zagrożenia.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie policjantów oraz ich wyposażenie, a dokładniej kajdanki, czapki czy kamizelki odblaskowe. Dzieci bardzo chętnie przymierzały stroje oraz rekwizyty, by choć przez chwile wczuć się w rolę policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się także jak należy zachowywać się w sytuacji ataku psa.

Goście zademonstrowali taką przykładową sytuację, a zadaniem dzieci było odtworzenie prawidłowych zachowań. Dzieci z przyjemnością słuchały rad oraz wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały breloczki odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze, szczególnie po zmierzchu.

Natomiast dzieci ze starszej grupy zarecytowały wiersz o bezpieczeństwie pt. „Kolorowe światła” oraz wręczyły zaproszonym gościom podziękowania za tak ciekawe i pouczające spotkanie.

Tekst i zdjęcia: SP w Rzemieniu

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa