W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci zadbają aby Święta były bezpieczne

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jest to szczególny czas dla każdego z nas. Związany jest również ze wzmożonym ruchem na drogach oraz robieniem większych zakupów w sklepach, niezbędnych do przygotowania Świąt. Mieleccy policjanci pełnią służby wspólnie ze strażą miejską w galeriach oraz na targowiskach. Celem tych służb jest ograniczenie transmisji wirusa oraz zadbanie o bezpieczeństwo podczas świątecznych zakupów. Mundurowi przypominają o obowiązujących zasadach i reagują na lekceważące podejście do obowiązujących przepisów.

Już wkrótce zasiądziemy do wigilijnej kolacji, którą spędzimy w gronie rodziny i osób najbliższych. Część z nas czeka daleka podróż, inni będą świętować w domu. Dni bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie są czasem, gdy wszyscy się spieszymy, jesteśmy roztargnieni i ciągle brakuje nam czasu. Pamiętajmy jednak aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w każdym aspekcie.

Aby zapobiec negatywnym zdarzeniom podczas Świąt, mieleccy policjanci pełnią wzmożoną służbę patrolową. Umundurowane patrole pojawiły się w galeriach handlowych, na targowiskach oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W służbie patrolowej Policję wspiera Straż Miejska. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie. A o rażącym łamaniu przepisów może poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy zł.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwają zarówno policjanci umundurowani, jak również ubrani po cywilnemu. Funkcjonariusze patrolują, legitymują oraz interweniują reagując na każde wykroczenie i przestępstwa.

Pamiętajmy by wyjeżdżając do rodzin, bliskich czy znajomych dobrze zabezpieczyć mieszkania i dom oraz przygotować się do podróży. Z całą pewnością część z nas planuje w tych dniach wyjazdy na kilka dni do rodziny czy przyjaciół. Istnieje niebezpieczeństwo, że przestępcy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi opuszczonymi chwilowo mieszkaniami. W tym okresie policjanci pełnią wzmożoną służbę patrolowo-interwencyjną m.in. po to, aby zapobiec takim zdarzeniom. Jednak wszyscy mogą i powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia przestrzegając następujących rad i wskazówek:

  • Wyjeżdżając na dłużej, należy poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak, aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się pożywką dla „złodziei”. Poprośmy sąsiadów lub kogoś z rodziny, aby przez ten czas ktoś u nas zamieszkał. Jeżeli jest to niemożliwe to w trakcie nieobecności dobrze jest zadbać o tzw. „ożywienie mieszkania” poprzez zamontowanie „włączników zmierzchowych” światła.
  • Przed wyjazdem należy zadbać o to, aby biżuterię ulokować w skrytkach bankowych, a pieniądze na koncie.
  • Rodzice powinni uczulić swoje dzieci na kontakty z nieznajomymi, gdyż włamywacz zanim zdecyduje się na włamanie musi zdobyć wiedzę o zasobach mieszkania, dlatego najłatwiej tę wiedzę wydobyć podstępnie od dzieci oraz korzystając z portali internetowych, gdzie sami pokazujemy gdzie spędzamy czas oraz informujemy na jak długo wyjechaliśmy.
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa