W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w czasie wakacji

W piątek rozpoczęły się wakacje. Czas wypoczynku, ale i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z urlopu podczas wakacji, a szczególnie dzieci, mieleccy policjanci prowadzić będą szereg działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2016”.

 
Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować mieleckimi drogami, jak i korzystać z walorów turystycznych naszego powiatu. Dla policjantów ruchu drogowego i prewencji jest to okres wzmożonej pracy.
 

 
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również stan trzeźwości kierowców. 
 
W trakcie działań policjanci zwrócą szczególną uwagę między innymi na:
1) stan trzeźwości kierujących,
2) stan techniczny pojazdów, 
3) braki w wyposażeniu, w tym dotyczące urządzeń samoczynnie rejestrujących   prędkość pojazdu, czas jazdy oraz postoju,
4) dobór miejsc w czasie podróży,
5) dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,
6) właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży,
7) stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdni na podległym służbowo terenie, oraz innych nieprawidłowości związanych z oznakowaniem.
8) w każdy wtorek prowadzone będą wzmożone działania ukierunkowane na poprawę   bezpieczeństwa pieszych pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”.
 
Policjanci Wydziału Prewencji będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą z nimi rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.
 
Mieleccy policjanci zadbają również o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscowościach nasilone zostaną patrole policyjne m.in. przy kąpieliskach i rzekach, wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.
 
Już przez weekend trwały wzmożone działania pod nazwą „Pierwszy weekend wakacji 2016” ukierunkowany właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym pierwszym podróżującym na wakacje. Przez 3 dni do służby zostało skierowanych 40 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pracowali na terenie całego powiatu mieleckiego. 
W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego i dziewięciu kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 8 nietrzeźwych kierujących i w stanie po użyciu alkoholu.
 
Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2016”. O szczegółach przeczytasz tutaj.
 
 
12472361_1690423561212949_4122978440031477521_n
 
 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa