W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policjanci zapraszają do udziału w konkursie

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu organizuje konkurs „RAZEM BEZPIECZNIE NA DRODZE. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA 100 – LETNIĄ ROCZNICĘ POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ”.

Policjanci zapraszają wszystkich uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych z terenu Mielca i powiatu mieleckiego do udziału w konkursie.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem, a także samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej. Konkurs ma charakter dwuetapowy i będzie organizowany na etapie szkolnym oraz powiatowym.

Konkurs w szkołach podstawowych będzie składał się z części teoretycznej, która będzie polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru z zakresu przepisów ruchu drogowego. Z pierwszego etapu zostanie wyłoniona jedna osoba, która uzyska największą ilość punktów i zostanie zakwalifikowana do drugiego etapu.

Drugi etap konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, w dniu 21 października 2019 roku o godzinie 9.00 i będzie się składał z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiada na 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru z zakresu historii Policji, współczesnej formacji policyjnej, przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie każdy z uczestników konkursu przystąpi do drugiego testu, który będzie przeprowadzony na komputerze, na którym uczestnik odpowie na 20 pytań testowych z zakresu wyłącznie przepisów ruchu drogowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas VII i VII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie, który rozwija poczucie odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

załączniku, do pobrania regulamin konkursu, w którym znajdują się szczegóły organizacji przedsięwzięcia.
    
Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Mielcu do kontaktów w sprawie organizacji konkursu wyznaczona jest sierż. szt. Ewelina Ziemba, profilaktyk KPP Mielec, nr tel. 17 58 45 420.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa