W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Policjanci zapraszają na debatę mieszkańców Borowej

Policjanci zapraszają seniorów z gminy Borowa na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze przyszedł czas na zmiany”. To kolejna debata, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Niewątpliwym walorem spotkania będzie uczestnictwo policjanta Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który zaprezentuje metody samoobrony. Serdecznie zapraszamy!

Pierwsza debata pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze przyszedł czas na zmiany” została zorganizowana przez policjantów w listopadzie ubiegłego roku. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze dzięki uprzejmości dyrektor GOK Agnieszki Adamczyk. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa oraz Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

Seniorzy, którzy gościli na ubiegłorocznym spotkaniu, mieli okazję posłuchać o zagrożeniach czyhających na osoby starsze, nie tylko w kwestii przestępczej, ale również zdrowotnej. Policjantka, która jest jednocześnie ratownikiem medycznym, omówiła i zademonstrowała seniorom, jak przeprowadzić prawidłową resuscytacje krążeniowo – oddechową u osoby dorosłej, poruszyła również tematy pomocy medycznej w innych przypadkach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Spotkanie uatrakcyjniła obecność dyrektora rzeszowskiego WORD-u Janusza Stachowicza, który przekazał seniorom opaski odblaskowe.

Debata ewaluacyjna, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 czerwca również dotyczyć będzie bezpieczeństwa osób starszych. Jednak podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. asp. Radosław Niziołek – instruktor krav maga zaprezentuje metody samoobrony. Spotkanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa poprzez wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, wynikającego ze świadomości posiadania umiejętności obrony przed napastnikiem oraz radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych. Uczestnicy dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się, jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!


 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Policjanci w roli taksówki?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa