W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Policjanci zapraszają seniorów na debatę

Policjanci zapraszają seniorów na debatę ewaluacyjną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”. To kolejna debata, która zorganizowana jest z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Niewątpliwym walorem spotkania będzie uczestnictwo policjanta Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który omówi wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2020 roku, o godz. 11.30 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Serdecznie zapraszamy!

Seniorze zadbaj o siebie” została zorganizowana przez policjantów w maju ubiegłego roku. W debacie wzięli udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, przedstawiciel mieleckiego MOPS-u, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta oraz Radca Prawny. Tematem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych w Mielcu i na terenie powiatu. W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście, którzy rozmawiali z seniorami o przemocy wobec osób starszych, o testamentach i sprawach spadkowych oraz o bezpieczeństwie seniorów w ruchu drogowym i przestępstwach najczęściej popełnianych na ich szkodę.

Słuchacze mieli też możliwość dyskusji z policjantami o nurtujących ich problemach, ochoczo dzielili się spostrzeżeniami. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania członków Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To właśnie rozmowy z seniorami i wyniki ankiety zainspirowały do tematu kolejnego spotkania. Debata ewaluacyjna, która odbędzie się w piątek, 31 stycznia, o godz. 11.30 dotyczyć będzie także bezpieczeństwa osób starszych. Podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. asp. Radosław Niziołek – instruktor krav maga omówi wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

Spotkanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mielca poprzez wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, wynikającego ze świadomości posiadania umiejętności obrony przed napastnikiem oraz radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych. Uczestnicy dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się, jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa