19 września 2018, 12:08
Slider
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Policjant i ratownik medyczny poza służbą pomogli mężczyźnie

W dniu wczorajszym tj. 08 kwietnia 2018 roku około godziny 17:30 doszło do dosyć nietypowego, ale szczęśliwego zbiegu okoliczności.

Jadący drogą powiatową relacji Mielec – Tarnobrzeg, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Tuszowie Narodowym będąc poza służbą przejeżdżał przez miejscowość Chorzelów, gdy zauważył mężczyznę leżącego w przydrożnym rowie.

Zaniepokojony sytuacją iż mężczyzna może być uczestnikiem jakiegoś zdarzenia drogowego zatrzymał się by udzielić mu pomocy. Jednocześnie w tym samym czasie jadący z naprzeciwka od strony Tarnobrzegu w kierunku miasta Mielca podróżował ratownik medyczny, również będący poza godzinami pracy.

Widząc mężczyznę lezącego w przydrożnym rowie także postanowił zainterweniować. Na miejscu okazało się, że mężczyzna posiada obrażenia w okolicy głowy i wymaga pierwszej pomocy. Mężczyzną znajdującym się pod wpływem alkoholu zajęli się obecni na miejscu przedstawiciele służb Policji i Pogotowia Ratunkowego będący w czasie wolnym od pracy, do momentu przyjazdu służb ratowniczych.
Należy nadmienić, że pomimo wzmożonego ruchu drogowego tylko nieliczni z jego uczestników przejeżdżających przez miejscowość Chorzelów zainteresowali się losem mężczyzny.
Świadkiem takiego zdarzenia może być każdy z nas, dlatego nie bądźmy obojętni na to co się dzieje wokół nas. Być może w niedalekiej przyszłości to nasze życie będzie zależeć od tego jak skutecznie i szybko zostanie nam udzielona pomoc.

Czytelnik

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja