W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policjantki gościły w SP 6 gdzie przebywają mali goście z Ukrainy [FOTO]

Mieleckie policjantki spotkały się z ukraińskimi dziećmi, podczas zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie „Szóstka – Szkoła Marzeń”. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudził policyjny radiowóz oraz sprzęt policyjny. Funkcjonariuszki, które odwiedziły dzieci rozmawiały z nimi o bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas zabaw na podwórku.

Niezwykle ciepło i z ogromną ciekawością przywitali policjantów mali goście z Ukrainy, którzy korzystają z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie „Szóstka – Szkoła Marzeń”. Zajęcia dla uchodźców z Ukrainy odbywają się we wtorki i w czwartki w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. W pierwszej części spotkania policjantki z pomocą kobiety, która tłumaczyła język polski na ukraiński, omówiły z dziećmi kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mówiły o tym jak należy bezpiecznie poruszać się po mieście oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku. Dzieci zostały wyposażone również w zawieszki odblaskowe.

Podczas spotkania, niezwykłą ciekawość najmłodszych wzbudził sprzęt policyjny, który funkcjonariuszki zabrały ze sobą. Ku zaskoczeniu policjantek, które na co dzień zajmują się prowadzeniem zajęć profilaktycznych w szkołach, dzieci zgodnie twierdziły, że u nich w kraju nie odbywają się spotkania, podczas których można zobaczyć z bliska policjanta i jego sprzęt. Ogromne zainteresowanie wzbudził także sam radiowóz.

Odwiedziny były doskonałą okazją do rozmowy z dorosłymi uczestnikami spotkania, którzy z pomocą Stowarzyszenia„Szóstka – szkoła marzeń” uczą się języka polskiego. Policjantki przekazały rodzicom dzieci ulotki oraz plakaty informacyjne mówiące o przestępstwie handlu ludźmi i pomocy, jaką oferują polskie instytucje oraz Policja w sytuacji zagrożenia.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa