W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policyjna akcja – Widoczny jak znicz

Mieleccy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Widoczny jak znicz”, która została zainicjowana w listopadzie przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie oraz rzeszowski oddział IPN. Do działań włączyli się mieleccy funkcjonariusze, których elementami odblaskowymi wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Podczas akcji mieszkańcy powiatu mieleckiego zostali wyposażeni w opaski odblaskowe.

Działania zostały zorganizowane głównie z myślą o pieszych. Kolejny raz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali akcję pod nazwą „Widoczny jak znicz”. Partnerem akcji jest rzeszowski oddział IPN. W przedsięwzięcie włączyli się także mieleccy policjanci, których wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie przekazując elementy odblaskowe niezbędne podczas działań.

Podczas służby mieleccy funkcjonariusze zachęcali wszystkich pieszych, a w szczególności dzieci, cyklistów oraz motorowerzystów do noszenia kamizelek i elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, czy śniegu, zmierzch, to potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci rozmawiali również z kierowcami, aby pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników.

Policjanci przypominają – stosowanie odblasków zwiększa bezpieczeństwo, poprawia widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów takich jak wyprzedzanie, omijanie i wymijanie przez inny pojazd. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie nie ma chodników.

Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa