W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policyjna profilaktyka w wydaniu on-line

Tuż po przerwie świątecznej policjanci wraz z uczniami wrócili do lekcji on-line. Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa znacznie ograniczyły dotychczasową aktywną działalność profilaktyczną. Mieleccy funkcjonariusze jednak nie poddają się i we współpracy ze szkołami kontynuują swoje działania, łącząc się z uczniami szkół średnich i podstawowych za pomocą platformy internetowej, która umożliwia przeprowadzenie prelekcji za pomocą Internetu.

Tematy poruszane podczas lekcji z policjantem są różnorodne i skonsultowane z gronem pedagogicznym. Najczęściej są to zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Z najmłodszymi policjanci rozmawiają o tym, czym jest Internet i do czego służy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu przy użyciu wyszukiwarek internetowych, oraz jak korzystać z czatów i komunikatorów. Z młodzieżą funkcjonariusze rozmawiają o tym, z jakimi zagrożeniami można się spotkać w sieci i jak się zachować, kiedy takie zagrożenie się pojawi i z kim się wtedy skontaktować, oraz jakie konsekwencje grożą za nieodpowiednie zachowania przez Internet. Ten temat policjanci uważają za szczególnie ważny, zwłaszcza teraz, kiedy dostęp do komputera i Internetu jest dla dzieci i młodzieży wręcz obowiązkowy ze względu na prowadzone w nim lekcje on-line.

Policjanci nie zapominają także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o odpowiedzialności prawnej za czyny karalne popełniane przez nieletnich. Lekcje on-line prowadzone przez policjantów, a organizowane we współpracy ze szkołami są urozmaiceniem dla uczniów, a jednocześnie niezbędnym elementem kontaktu profilaktycznego z dziećmi i młodzieżą w czasie epidemii.

profilaktyk społeczny sierż.szt. Ewelina Ziemba w czasie prelekcji oline

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa