W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policyjne akcje „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Mieleccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” codziennie podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych podczas zbliżających się wakacji. Dbają także o bezpieczeństwo wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić czas na świeżym powietrzu. W minioną niedzielę funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami gminy Tuszów Narodowy, w przyszły weekend odwiedzą gminę Padew Narodowa oraz Przecław.

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych, okres wakacji to czas wzmożonej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz instytucjami organizującymi letni wypoczynek. Tuż przed wakacjami policjanci codziennie odwiedzają szkoły oraz przedszkola na terenie całego powiatu mieleckiego, a dzielnicowi podczas obchodu, posiłkując się ulotkami profilaktycznymi promującymi akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, rozmawiają z mieszkańcami Mielca i okolic. To bardzo ważne, aby z profilaktyką dotrzeć do jak największej liczny osób, stąd też policjanci starają się robić to różnymi sposobami.

W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze wzięli udział w imprezie plenerowej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem. Impreza dedykowana dla dzieci dała możliwość przeprowadzenia pogadanki edukacyjnej na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci przeprowadzili także konkurs z nagrodami dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny, podczas którego zadaniem dzieci było zobrazowanie odpowiedzialnych zabaw podczas wakacji oraz nad wodą.

Policjanci rozmawiali również z dorosłymi o tragicznych w skutkach wypadkach na wodzie, spowodowanymi chociażby przez nietrzeźwe osoby korzystające z kąpieli wodnych. Głównym celem działań „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma doprowadzić do ograniczenia utonięć.

Funkcjonariusze zapraszają na stoisko edukacyjne Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, które będzie można odwiedzić w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, podczas „Dnia Rodziny” na ulicy Szkolnej w Padwi Narodowej oraz podczas powitania lata w Przecławiu na imprezie plenerowej pod nazwą „Zdrowo i Bezpiecznie”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa