W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policyjne bmw odwiedziło młodzież w Rzemieniu

Mieleccy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu.

Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na drodze i poza nią.

We wtorek, 21 marca 2023 r., w Domu Koła Łowieckiego 'DIANA’ Mielec, w nietypowej scenerii odbyło się spotkanie z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Zwrócili uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych.

Policjanci podkreślali, że piesi i rowerzyści wyposażeni w odblaski są zdecydowanie bardziej widoczni na drogach. Kierowca nawet z odległości kilkuset metrów widzi pieszego
i bezpiecznie może go wyminąć. Widoczność pieszego, podobnie jak rowerzysty jest bardzo istotna, gdyż nie chronią ich żadne zabezpieczenia, np. poduszka powietrzna czy pasy bezpieczeństwa, przez co podczas zdarzenia drogowego ci uczestnicy ruchu są narażeni na poważne konsekwencje.

Na zakończenie prelekcji uczniowie zadawali mundurowym pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska policyjnemu wyposażeniu. Największe zainteresowanie wzbudził nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideorejstrator umożliwiający dokonywanie pomiarów prędkości jak również nagrywanie innych wykroczeń oraz przyrząd radarowy „TruCam” do pomiaru i wskazywania prędkości pojazdów w ruchu drogowym, łączący w sobie funkcje wideokamery i lasera.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa