W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Policyjne działania ,,Znicz 2016”

Od lat akcja pod kryptonimem „Znicz” to jedna z największych corocznych policyjnych operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych.
 
Tegoroczne działania rozpoczną się w piątek, 28 października i potrwają do środy, 2 listopada. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz dbać o płynność ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy. 
 

Jak co roku głównym zadaniem mieleckich policjantów będzie dbałość o płynność i porządek w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

Podczas kontroli drogowych w ramach działań „ZNICZ” policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • właściwe używanie świateł,

  • trzeźwość kierowców,

  • na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach,

  • przekraczanie dozwolonej prędkości,

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,

  • wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,

  • omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,

  • używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom,

  • nieprawidłowe zachowanie się pieszych.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI RUCHU W OKOLICACH CMENTARZY W DNIU 1 listopada 2016 roku (w powiecie mieleckim)

I. CMENTARZ KOMUNALNY W MIELCU UL. KRÓLOWEJ JADWIGI

Wjazd na cmentarz ul. Królowej Jadwigi – wyjazd obwodnicą – droga wojewódzka nr 985 w kierunku ul. Wolności i miejscowości Szydłowiec; Ul. Królowej Jadwigi będzie drogą jednokierunkową. Na obwodnicy Mielca – droga W – 985 na odcinku od ul. Wolności do skrzyżowania z drogą do miejscowości Szydłowiec obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h. Parking główny znajduje się przy cmentarzu oraz dodatkowy uruchomiony przez policjantów na obwodnicy Mielca droga W – 985. Autobusy komunikacji miejskiej oraz  pojazdy taxi poruszać się będą ulicą Królowej Jadwigi w kierunku ul. Partyzantów mimo zakazu wjazdu w tą ulicę. Z terenu miasta Mielca uruchomiona będzie bezpłatna komunikacja autobusowa.

II. CMENTARZ PARAFIALNY W MIELCU UL. SIENKIEWICZA

Parkingi główne zorganizowane będą na ul. Głowackiego – stary dworzec – oraz przed sklepem Jysk przy ul. Sienkiewicza.

III. CMENTARZ W CHORZELOWIE

Na drodze nr W – 985 zostaną ustawione znaki pionowe „zakaz zatrzymania” od skrzyżowania Chorzelów – Złotniki do Auto – komisu po obu stronach jezdni. Parking główny przy kościele parafialnym, parking przy cmentarzu oraz na drogach dojazdowych do posesji i działek.

IV.  CMENTARZ W MIELCU UL.RZOCHOWSKA.

Parking główny przy cmentarzu oraz na ul. Rzochowskiej. Na ul. Dębickiej w odległości po 500 m od skrzyżowania z ulicą Rzochowską po obu stronach jezdni obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.

V. CMENTARZ W  KSIĄŻNICACH

Parking przy cmentarzu oraz po jednej stronie drogi powiatowej nr 1152.

VI. CMENTARZ – RADOMYŚL WIELKI

Parking główny przed kościołem parafialnym, parkowanie również na ul. Rynek i ul. Wałowej. Na drodze wojewódzkiej nr 984 od Rynku do ul. Wałowej obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.

VII. CMENTARZ – PADEW NARODOWA

Parking główny przy cmentarzu i przed kościołem parafialnym oraz na ulicach dojazdowych do rynku. Na drodze wojewódzkiej nr 985 po prawej stronie jezdni w kierunku Mielca obowiązuje znak „zakaz zatrzymania”

Przed każdym z cmentarzy zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi.

Mając na uwadze utrudnienia związane z bardzo dużym natężeniem ruchu pojazdów w tym dniu, apelujemy o przemieszczanie się na cmentarz autobusami komunikacji miejskiej.

 

Minolta DSC
Minolta DSC
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa