W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policyjny Dzień Dziecka [FOTO]

Pomimo niesprzyjającej pogody, dużym zainteresowaniem cieszyła się obecność Policji podczas sobotnich wydarzeń zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Mielcu przy ulicy Partyzantów i w Borowej. Mieszkańcy powiatu odwiedzający imprezy, tradycyjnie mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem oraz porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa i programów profilaktycznych prowadzonych przez mielecką jednostkę.

Broń, pojazdy oraz wyposażenie kilku służb mundurowych, to tylko część atrakcji, jakie mieli do dyspozycji mieszkańcy powiatu mieleckiego, podczas imprezy plenerowej zorganizowanej przez Klub Strzelecki OGNIOMISTRZ LOK w Mielcu. Swój sprzęt prezentowali policjanci, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz amerykańscy żołnierze 82. Dywizji Powietrznodesantowej, a także strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Na każdym ze stanowisk tematycznych, przygotowanych przez współorganizatorów, dzieci swobodnie mogły przymierzać elementy umundurowania oraz wsiąść do służbowych pojazdów. Jednak największą atrakcją okazała się dla najmłodszych możliwość strzelania pod okiem instruktorów oraz zapoznania się z elementami broni kolekcjonerskiej, którą dysponuje Klub Strzelecki OGNIOMISTRZ LOK w Mielcu.

Podczas spotkania z okazji Dnia Dziecka w Borowej policjanci nie tylko prezentowali swój sprzęt. Profilaktyk społeczny sierż. szt. Ewelina Ziemba, która jest ratownikiem medycznym, korzystając ze swojej wiedzy, przedstawiła słuchaczom resuscytację krążeniowo-oddechową, zarówno u osoby dorosłej, jak i dziecka oraz niemowlęcia, a także pokazała, jak korzystać z automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Omówiła pozycję boczną, opatrywanie ran oraz pokazała, jak każdy z nas może pomóc drugiej osobie w sytuacji zadławienia, oparzenia lub padaczki.

Dzień Dziecka na mieleckiej strzelnicy

Dzień Dziecka w Borowej

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa