W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Inne i charytatywne Lifestyle Sport

Policz się z cukrzycą – bieg w ramach finału WOŚP [FOTO, VIDEO]

Dziś na terenach zielonych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej odbyła się impreza sportowa w ramach 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod nazwą – Bieg Policz się z Cukrzycą.

Dystans trasy wynosił 5 kilometrów.
Pogoda na błoniach dzisiaj była kolejnym wyzwanie, szczególnie wiatr zmuszał uczestników czasami do znacznie większego wysiłku niż zwykle.

Akcja ta miała na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg był w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych zakupione zostały pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Przedstawiciele mieleckiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oferowali również zakup glukometrów, a dochód ze sprzedaży zasilił konto WOŚP.

W biegu z numerem 1 brał udział także prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, a okolicznościowe medale za udział wręczała Prezes MOSiR Mira Gorazd, Wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś i posłanka na sejm Krystyna Skowrońska.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach. Na 5-cio kilometrowej trasie zmierzyli się ze sobą biegacze i miłośnicy nordic walking.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa