W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Politechnika Dziecięca jeszcze rekrutuje

Do 19 lutego można zarejestrować uczniów szkół podstawowych w wieku 6-12 lat, na darmowe zajęcia Politechniki Dziecięcej, na semestr letni darmowych zajęć Politechniki Dziecięcej – Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”

 Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, w 5 lokalizacjach: Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, Mielcu, Dębicy oraz w Stalowej Woli.

Zajęcia w Mielcu będą dla dzieci mieszkających w powiecie mieleckim.

Rejestracji do poszczególnych Filii można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 8 lutego od godz. 10.00 do 19 lutego do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.
Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe ćwiczenia dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy, studenci, oraz naukowcy i popularyzatorzy nauki z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, lotnictwa, ale także nauk przyrodniczych.

W nadchodzącym semestrze letnim studenci Politechniki Dziecięcej na zajęciach „Serce- jak to działa?” spotkają się z dr Iwoną Nowak, która opowie o tym jak pracuje serce i co z tym wspólnego ma prąd. Na zajęciach pt. „Wielki Wybuch, czarne dziury i Kosmos”, które poprowadzi pasjonat i popularyzator astronomii Radosław Pior, uczestnicy wsłuchają się w dźwięki Kosmosu, przybliżą do gwiazd, by wreszcie wybuchowo wylądować.

Temat automatyki i produkcji przemysłowej w przystępnej formie przybliży dzieciom Natalia Rusin-Zielińska podczas wykładu pt. „Czy sterownik steruje, a falownik faluje?”. Natomiast aby lepiej zapamiętać wszystkie nowe informacje, na zajęciach „Pamięć doskonała. Jak się uczyć, żeby wszystko pamiętać?”, wspólnie z zajmującymi się na co dzień szkoleniami oraz psychologią Magdaleną Popek i Joanna Kotek, poznają i przećwiczą techniki zwiększające efektywność pamięci.

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć w poszczególnych miejscowościach znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

Liczba uczestników zajęć  przekroczyła 11 tysięcy.
Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod nr tel. 17 743 23 22.

 

 

 

 

Zobacz też...