W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Polonijne warsztaty

W dniach 9-13 czerwca 2019 roku Stowarzyszenie “Nasza Gmina”, gościło 12-osobową grupę nauczycieli z Trembowli na Ukrainie. Celem wizyty był udział w warsztatach na temat opieki nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Polsce.

Pracownicy Stowarzyszenia zaprezentowali gościom zasady działania poszczególnych placówek oraz zasady i metody pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnicy, podzieleni na dwie 6-osobowe grupy, uczestniczyli i obserewowali zajęcia w placówkach Stowarzyszenia w Dulczy Małej i Pniu. Zadawano szereg pytań, na które pracownicy Stowarzyszenia udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Zainteresowanie uczestników budziły również zasady działania oświaty niepublicznej – zjawisko niemal nieznane na Ukrainie. W ramach części teoretycznej uczestnicy wysłuchali prelekcji pracowników Stowarzyszenia.

Poczynione obserwacje i zdobyte wiadomości nauczyciele polonijni przeniosą na grunt placówek oświatowych, w których pracują i gdzie spotykają się z tymi problemami. 

W wizycie wzięli udział nauczyciele szkół trembowelskich, mający polskie korzenie. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Senatu RP. Koordynatorem Projektu był dr Andrzej Przybyszewski.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa