W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

„Polska pod Krzyżem” w Mielcu [FOTO]

Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, dziesiątki tysięcy Polaków spotkało się na lotnisku Włocławek-Kruszyn, by wziąć udział w modlitewnej inicjatywie „Polska pod Krzyżem”.

Wydarzenie jest reakcją na kryzys wiary, który dotyka Kościół. 

W Mielcu (jak w większości parafii na terenie diecezji tarnowskiej) organizowane były czuwania i modlitwy w łączności z „Polską pod Krzyżem”. Największe uroczystości w naszym mieście odbyły się w kościele pw. MBNP, w których wzięło udział kilkaset osób.

Podczas Mszy odpustowej kazanie wygłosił ksiądz Marek Synowiec.

Modlitwę poprowadził ks. proboszcz Bogusław Połeć – Polska była pod krzyżem różnych wydarzeń na przestrzeni historii dziejów, pod krzyżem różnych walk, klęsk, wojen, rozbiorów. Z tego wszystkiego wychodziła zwycięsko! Dlaczego? Bo Polska była i jest pod Krzyżem, na którym umarł Chrystus, a Krzyż Chrystusa jest znakiem zwycięstwa, a nie klęski. Zwycięstwa Miłości, Prawdy, Pokoju – tymi słowami rozpoczął czuwanie

Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się na plac przykościelny w pobliżu Krzyża Misyjnego, który wcześniej został odnowiony. Proboszcz poświęcił krzyże przyniesione przez wiernych oraz Krzyż Misyjny, a także udzielił błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa