W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Sport

Polska reprezentacja piłkarska na Mistrzostwach Świata – Test Wiedzy

Zakończony już piłkarski mundial w Katarze, był okazją do przypomnienia osiągnięć polskiego futbolu. W Radomyślu Wielkim służył temu Test Wiedzy „Polska reprezentacja piłkarska na Mistrzostwach Świata”.

W testowych zmaganiach zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół, a także szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W sumie ponad 170 osób.  – Zakończone już piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze, były dobrym momentem, aby przypomnieć sukcesy Polaków na mundialach. Temu właśnie służył kolejny Radomyski Test Wiedzy, tym razem dotyczący występów naszej drużyny narodowej na mundialach. Skierowaliśmy go do młodzieży szkolnej, gdyż chcemy promować wiedzę o piłkarskich wyczynach Polaków wśród młodego pokolenia – mówi organizator testu Krzysztof Babiarz z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim.

W gronie laureatów ze szkół podstawowych znaleźli się uczniowie z Dulczy Wielkiej. Wygrali Dawid Bielat i Dominik Ryba, a trzecie miejsce zajął Patryk Bugaj. Wyróżnienia odebrali: Kamil Dereń, Dawid Rozmus, Jakub Barłóg, Mikołaj Śnieżewski (także Dulcza Wielka), Krzysztof Pytka i Amadeusz Skiba (Radomyśl Wielki).

W kategorii szkół średnich najlepszy okazał się Adrian Giermata z Dulczy Małej. Drugi był Kacper Bogacz, a trzeci Jakub Majda (obaj z Dulczy Wielkiej). Wyróżnienia odebrali: Maksymilian Guła z Radomyśla Wielkiego, Tomasz Baran ze Zgórska, Hubert Bury z Podborza i Filip Zieliński z Radomyśla Wlk.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody (m.in. piłki, kubki, szaliki Stali Mielec, książki o tematyce sportowej i inne gadżety) ufundowane przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, FKS Stal Mielec i wydawnictwo Sine Qua Non.

Młodzież radomyskiego Zespołu Szkół w zmaganiach z historią polskiego futbolu. Fot. zs

Fot. Łączy nas piłka
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa