W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Polska w UE ma dopiero 15 lat – tak jak Kuba z Mielca! [VIDEO]

Gosia z Sosnowca, Lena z Ochab i Kuba z Mielca mają dopiero 15 lat. Dokładnie tyle, co Polska w Unii Europejskiej. Fakt, że ci piętnastolatkowie mogą dziś realizować swoje pasje, to w ogromnej mierze wynik przemian, które dokonują się w Polsce od 1 maja 2004 roku. Tego, że jako Polska wykorzystaliśmy ogromną szansę. #Dopiero15lat, najlepsze jeszcze przed nami – to przesłanie kampanii, która rusza w piętnastą rocznicę wstąpienia Polski do UE.

W czasie 15 lat w Unii wiele osiągnęliśmy. Staliśmy się partnerami w Europie. Nasze firmy korzystają z otwartego rynku, Polacy swobodnie przemieszczają się po Europie, a ponad 180 tys. uczniów i studentów skorzystało z możliwości studiowania na najlepszych europejskich uczelniach. Wspólnie z innymi krajami członkowskimi, zbudowaliśmy ogromny kapitał europejski i ważne relacje międzyludzkie.

Bohaterami kampanii z okazji 15-lecia są równolatkowie naszego członkostwa. Gosia z Sosnowca korzysta dziś z największego w Polsce wodnego toru przeszkód. Lena z Ochab, która marzyła o jeździectwie, może przygotowywać się do startów w międzynarodowych zawodach. Kuba z Mielca wraz kolegami rozwija zainteresowanie nowymi technologiami i już dziś podróżuje po Europie i odnosi międzynarodowe sukcesy. Pasje tych nastolatków mogą być realizowane dzięki obiektom, które powstały przy unijnym wsparciu: Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu, w którym uczą się przyszli programiści, stadnina w Ochabach czy sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki to unikatowe obiekty, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy tych miejscowości.

Optymizm to najważniejszy akcent kampanii. – Młodzi wierzą, że wszystko jest możliwe – mówi Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Rady Biznesu, która zainicjowała kampanię. – Nie znają świata bez Unii. Oni się w niej urodzili i w takiej rzeczywistości planują swoją przyszłość. Wiele udało się nam wspólnie zrobić, choć to dopiero 15 lat Polski w UEAż trudno sobie wyobrazić, co możemy osiągnąć za kolejne 15. Wierzymy, że przesłanie kampanii podziała na wyobraźnię Polaków. Wszyscy zasługujemy na kontynuację naszych planów i marzeń. Po prostu dobre życie i jeszcze więcej – podkreśla.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa