W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Polski Ład dla nowobudowanej hali sportowej [FOTO]

W ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych, miasto Mielec otrzymało dofinansowanie w wysokości 4 mln 998 tys. zł. z przeznaczeniem na wyposażenie nowobudowanej hali sportowej przy ul. Solskiego 1.

Jest to 98 procent całkowitych kosztów tego zadania, które wyniosą 5 mln 100 tys. Dofinansowane to jest jednym z dwóch wniosków złożonych przez mielecki magistrat w ramach trzeciej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kierowanych do tzw. gmin popegeerowskich. Tym drugim, który nie znalazł się na liście przyznanych dofinansowań była budowa drogi gminnej – ul. Trynitarskiej w Mielcu. Koszt tej inwestycji oszacowano na 2 mln zł.

W zakresie wniosku obejmującego zakup wyposażenia sportowego i eksploatacyjnego do nowej hali sportowo-widowiskowej z pływalnią przy ulicy Solskiego 1, której budowa dobiega końca, wchodzi m.in. zakup wyposażenia ruchomego (np. wykładziny mobilne do piłki ręcznej i siatkówki, tatami, plansze do szermierki, wyposażenie boisk do badmintona, stoły do tenisa), wyposażenie techniczne (m.in. odkurzacze basenowe, szorowarka do parkietu, sprzęt audio-wideo do sali konferencyjnej), meble i regały, wyposażenie siłowni oraz scena, telebimy, ekrany i bandy LED. Przewidywany termin realizacji zakupu wspomnianego wyposażenia to koniec bieżącego roku.

W sumie do popegeerowskich gmin powiatu mieleckiego trafi wsparcie w wysokości ponad 18 mln zł. Oprócz miasta Mielec największe dofinansowania przyznano Gminie Tuszów Narodowy (4 mln 940 tys. zł. na kompleks sportowo-rekreacyjny), Gminie Przecław (2 mln 500 tys. na salę gimnastyczna w Kiełkowie) oraz Gminie Mielec (1 mln 900 tys. na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Woli Chorzelowskiej).

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa