W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Polski pianista Szymon Nehring zagrał na deskach SCK [FOTO]

Znakomity polski pianista młodego pokolenia Szymon Nehring, wczoraj zagrał dla mieleckiej publiczności, w Domu Kultury SCK.

Pianista wystąpił w Mielcu w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” zorganizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny. Celem cyklu „Z klasyką przez Polskę” jest zaprezentowanie muzyki poważnej w najwybitniejszych wykonaniach w mniejszych miastach naszego kraju. 

O tym cyklu opowiedziała publiczności dyrektor SCK, Joanna Kruszyńska”, zapraszając na scenę jego pomysłodawcę i realizatora Marcina Rudzińskiego, który opowiedział o koncertach, których w ciągu ostatnich blisko czterech lat było już w Polsce ponad trzysta, a wystąpili w nim zarówno muzycy z olbrzymim dorobkiem, wręcz legendarni, jak i młodzi, ale wybitnie zdolni, rokujący światowe kariery artyści, do których należy właśnie Szymon Nehring.

Marcin Rudziński przypomniał, że ideą cyklu „Z klasyką przez Polskę” było dotarcie z muzyką klasyczną wszędzie, a więc do średnich i małych miast, a nawet wiosek. Opowiadał, iż niektóre koncerty odbywały się w salach koncertowych, Domach Kultury, ale zdarzały się i remizy, czy sale Kół Gospodyń Wiejskich. Podkreślił, że w wielu miejscach ludzie po raz pierwszy mieli okazję posłuchać muzyki klasycznej.

O koncercie w Mielcu, repertuarze recitalu opowiedział mielczanom drugi gość – koordynator podkarpacki cyklu „Z klasyką przez Polskę”, Stefan Munch. Osią recitalu, mówił Munch, jest postać Fryderyka Chopina, mimo iż tylko jeden jego utwór znalazł się w programie koncertu. Pozostali kompozytorzy, których utwory znalazły się w programie, nie tylko bardzo wysoko cenili Chopina, ale i nawiązywali, odnosili się do jego dziedzictwa w swojej twórczości muzycznej. Wśród tych kompozytorów znaleźli się: Karol Szymanowski, Claude Debussy oraz… pradziadek Szymona Nehringa – Herman Nehring.

Szymon Nehring z pewnością zasłużył na miano wybitnego pianisty młodego pokolenia swoimi osiągnięciami w prestiżowych konkursach pianistycznych. Jednym z jego największych sukcesów było zwycięstwo w prestiżowym konkursie pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel- Awiwie w Izraelu oraz zakwalifikowanie się do finałowej 10 XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. 

Recital Nehringa został bardzo ciepło przyjęty przez mielecką publiczność, która zapełniła widownię sali widowiskowej Domu Kultury SCK. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa