Slider

Za nami XII edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska (FLOŚ), która odbyła się 19 maja 2017 roku we współpracy firmy Team Prevent Poland Sp. z o. o. i Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu.

Podczas tej edycji uczestnicy wymienili się doświadczeniami w ramach tematu: „Efektywność środowiskowa – praktyczne aspekty realizacji projektów”. Ideą forum jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła konferencji to niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie nie tylko specjalistów ds. ochrony środowiska, ale także ludzi którzy aktywnie działają na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu na środowisko działalności przemysłowej.

Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym: Marszałka Województwa Podkarpackiego Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Prezydenta Miasta Mielca.
W spotkaniu uczestniczyło grono kilkudziesięciu ekspertów oraz specjalistów ds. ochrony środowiska, reprezentujących 18 firm z różnych branż przemysłu.

„Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. jako jeden z liderów ochrony środowiska nieustannie podejmuje szereg działań, celem utrzymania wysokich standardów w zakresie ochrony środowiska” – podkreślał w prezentacji Prezes Zarządu PZL Mielec Janusz Zakręcki.

Tematem prezentacji była „Strategia Go Green 2020 – efektywność środowiskowa i biznesowa na przykładzie projektów PZL Mielec”. Omówiono zrealizowane projekty, które wpłynęły pozytywnie na środowisko ograniczając min. ilość zużytej wody, energii czy wytworzonych odpadów.

W trakcie prezentacji podkreślono, iż ważnym elementem jest promowanie kultury dbania o środowisko oraz bezpieczeństwo nie tylko wewnątrz firmy ale i poza nią. Przez ostatnie lata inicjowano szereg akcji min. edukację przedszkolaków, konkursy ekologiczne, konferencje branżowe. Gościem specjalnym konferencji był Andrzej Fedaczyński – założyciel Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, którego wizyta związana była z przekazaniem symbolicznego czeku dla ośrodka. Środki finansowe zostały zebrane w trakcie zbiórki makulatury przez pracowników PZL Mielec w ramach obchodów Dnia Ziemi 2017.

Spotkanie zaowocowało pogłębieniem współpracy między specjalistami, którzy z pewnością będą kontynuować wymianę w zakresie najlepszych praktyk.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider