W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Polskie Zakłady Lotnicze otworzą bramy dla zwiedzających. Wieczór w PZL Mielec

Pokazy świetlne, strefa robotyki, wystawy historyczne czy gra paszportowa dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowują Polskie Zakłady Lotnicze na zbliżający się wieczór otwarty. Wydarzenie odbędzie się na terenie firmy 19 maja.

Wieczór w PZL Mielec, firmie będącej liderem globalnej technologii, największym zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi, jest organizowany w związku z obchodami 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, które przypadają w tym roku. Obchody jubileuszu obejmą cykl imprez składających się z różnych wydarzeń przygotowywanych przez Polskie Zakłady Lotnicze.


Ostatni raz Dzień Otwarty w PZL Mielec odbył się 5 lat temu. W odróżnieniu od poprzednich takich wydarzeń, tym razem impreza będzie miała miejsce wieczorem, a dla zwiedzania udostępniona wystawa historycznych statków powietrznych. „Cieszę się, że możemy ponownie otworzyć bramy firmy dla zwiedzających” – mówi Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Przygotowujemy liczne niespodzianki na terenach zielonych.

Atrakcją będą podświetlone w szczególny sposób historyczne, jak i współcześnie produkowane w firmie statki powietrzne. Nie zabraknie też ciekawych i interaktywnych atrakcji, przyciągających naszych najmłodszych gości, którzy być może w przyszłości zostaną inżynierami lotniczymi. Wszystko to w niepowtarzalnej, wieczornej atmosferze lotniczej”.
W trakcie wydarzenia będzie można poznać 80-letnią historię przemysłu lotniczego w Mielcu oraz współczesną działalność PZL Mielec, a klimat lat 30-tych ubiegłego wieku zderzy się z najnowszymi osiągnięciami robotyki i wirtualnego świata.

Wszystko za sprawą zabytkowych samolotów, a także wystaw historycznych m.in. o Centralnym Okręgu Przemysłowym. PZL Mielec to miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, dlatego w strefie robotyki będzie można porozmawiać z robotem, przenieść się w świat 3D, a także poznać tajemnice optyki, biometrii i elektrostatyki. Najmłodsi zagrają z kolei w grę paszportową, w której udział będzie mogło wziąć każde dziecko.
Równo 80 lat temu dzięki decyzji o utworzeniu Centralnego Okręgu Przemysłowego w Mielcu utworzono Państwowe Zakłady Lotnicze – Wytwórnię Płatowców nr 2. Ta rocznica jest wyjątkowa dla Polskich Zakładów Lotniczych, które czują się spadkobiercą mieleckich tradycji lotniczych. Między innymi dlatego firma przygotowała plan obchodów, na który składają się różne inicjatywy, skierowane zarówno do pracowników firmy, jak i mieszkańców Mielca i okolic.
Wieczór w PZL Mielec rozpocznie się 19 maja o godzinie 17:00 i potrwa do 23:00. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego transportu specjalnymi liniami MKS.

Osoby wybierające się na wydarzenie własnym samochodem, prosimy o skorzystanie z ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Brama wejściowa czynna będzie do godz. 22.30

 

Wieczór w PZL Mielec, 19 maja 2018, godz. 17.00-23.00

Na odwiedzających czekają:

•          wystawa samolotów – historycznych oraz produkowanych obecnie – w niepowtarzalnych efektach świetlnych

•          wystawy historyczne i wystawy modeli

•          podróż w czasie, a także zgłębianie tajemnic robotyki i wirtualnego świata

•          seans w „starym kinie” i prelekcja na temat budowy „Łosia”

•          gra paszportowa dla najmłodszych

 

Jeśli więc:

•          chcesz zbudować robota, będziesz mógł go zaprogramować i walczyć z robotem przeciwnika

•          chcesz poradzić sobie ze znalezieniem wyjścia z labiryntu pełnego luster, spróbuj to zrobić

•          chcesz porozmawiać z robotem – przyjdź i poznaj Peppera

•          nie miałeś okazji latać za sterami samolotu, skorzystaj z prawdziwego symulatora

•          dowiedz się, czemu odciski palców  i siatkówka oka są inne u każdego człowieka

 

To tylko niektóre atrakcje! Przed nami mnóstwo gier i zabaw. Zapraszamy!

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa