W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Pomnik Wolności z rządowym dofinansowaniem

Zadanie pn. „Renowacja Pomnika Jana Kilińskiego – Pomnika Wolności w Mielcu” otrzymało dofinasowanie w ramach programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem programu jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości. Mielecki samorząd otrzyma na wspomniane przedsięwzięcie blisko 17 tysięcy złotych.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wiceprezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panu Profesorowi Piotrowi Glińskiemu za przyznane środki finansowe na renowację pomnika Wolności w Mielcu. Jest to bardzo ważny pomnik dla mieszkańców miasta Mielcu i powiatu mieleckiego. Dość powiedzieć, że to przy nim tradycyjnie spotykamy się z okazji świąt państwowych.  Cieszę się, że polski rząd wspiera obiekty tak istotne dla tożsamości narodowej – komentuje Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa