W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pomoce, które uatrakcyjnią lekcje

W tym roku kolejne trzy szkoły podstawowe z naszej gminy – w Radomyślu Wielkim, Rudzie i Żarówce wzbogacą się o nowe pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia, przyroda, geografia).

Będzie to efektem przestąpienia Gminy Radomyśl Wielki do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest on  zaplanowany na 4 lata. Corocznie 1/4 szkół z terenu każdej gminy może starać się o uzyskanie takiego wsparcia. W ramach środków z rezerwy Ministra udało się pozyskać na ten cel kwotę 97.243 zł. Będzie ona wydatkowana w najbliższych tygodniach.

Do szkół trafią modele ludzkiego szkieletu, różnego rodzaju globusy, mapy, plansze dydaktyczne, quizy edukacyjne, sprzęt do przeprowadzania doświadczeń fizycznych i chemicznych itp.

Przypomnijmy, że w roku 2018 takie wsparcie otrzymały już trzy inne szkoły – w Dąbiu, Dąbrówce Wisłockiej i Dulczy Wielkiej. Wówczas zakupiono sprzęt za blisko 145 tys. zł.

W bieżącym roku wszystkie nasze szkoły dokonały też zakupu pomocy dydaktycznych do przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu Łączymy siły – działamy! Partnerski program kształcenia kompetencji kluczowych w 12 szkołach Gminy Radomyśl Wielki. Jest on realizowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość tych zakupów przekroczyła kwotę 650 tys. zł.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa