W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Pomogli mieleckiemu schronisku

Tradycją stało się, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej w ramach szkolnego wolontariatu przystępują do akcji zbierania suchej karmy dla psów i kotów ze schroniska.

Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona i przyjaciela całego świata zwierzęcego. Zdaniem Animalsów to najlepszy czas na to, by zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywają zwierzęta w życiu człowieka. Stąd pomysł w naszej szkole na zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie zebrali około 100 kg suchej karmy, która już po raz drugi została przekazana do mieleckiego schroniska. W poprzednich latach karma przekazywana była do przytuliska dla psów i kotów z azylu dębickiego.
Akcje tego typu integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Uczniowie uczestnicząc w nich wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za podjęte zadania.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa