W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Ponad pół miliona złotych dla Powiatu Mieleckiego

Powiat Mielecki otrzymał 540 tys. zł  na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 79 promes na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wsparcie trafiło do 62 gmin i 17 powiatów z terenu województwa podkarpackiego, w tym do Powiatu Mieleckiego w kwocie przekraczającej pół miliona złotych.

Środki, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa,  o które wnioskowały samorządy będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania żywiołu, infrastruktura komunalna, tj. drogi, mosty oraz kanalizacja.

  1. kwietnia starosta Zbigniew Tymuła odebrał już promesę z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. – Powiat Mielecki został doceniony i otrzymał jedno z większych dofinansowań. Dzięki pozyskanym przez samorząd Powiatu Mieleckiego środkom zostanie odbudowany most przez rzekę Babulówkę w ciągu drogi powiatowej Tuszów Narodowy- Sarnów – Ostrowy Baranowskie w miejscowości Dębiaki – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

1225025346

 

1456601878

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa