W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Ponowne procedowanie sprawy PAKS [FOTO, VIDEO]

Podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej starosta mielecki Stanisław Lonczak zapowiedział ponowne procedowanie przez Radę Powiatu Mieleckiego uchwały w sprawie bezprzetargowej dzierżawy szpitalnych pomieszczeń dla American Heart of Poland.

Przypomnijmy. Dalsza współpraca mieleckiego szpitala z American Heart of Poland (PAKS) była jednym z głównych punktów poniedziałkowych obrad Rady Powiatu Mieleckiego. Przedstawiono wówczas możliwości, jakie szpitalowi specjalistycznemu dałoby podpisanie umowy na okres kolejnych ośmiu lat. W jej ramach PAKS miałby kontynuować prowadzenie oddziału kardiologicznego, a także zrealizować jego znaczną rozbudowę – włącznie ze zwiększeniem liczby łóżek, powstaniem nowych sal zabiegowych i zwiększeniem zakresu świadczonych usług. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w rozwój mieleckiego szpitala miałby zaangażować około 10 mln złotych swoich środków.

Uchwała dotycząca bezprzetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy przez szpital z American Heart of Poland S.A. nie została jednak przegłosowana. Przeciwnicy tego rozwiązania sygnalizowali podczas dyskusji, iż znacznie korzystniejszym dla szpitala byłoby utworzenie własnego oddziału kardiologicznego w jego strukturach.

Uchwała do ponownego procedowania

To właśnie czwartkowe spotkanie ordynatorów stało się okazją do tego, by ponownie pochylić się nad sprawą współpracy z PAKS. Do udziału w dyskusji zaproszono wszystkich radnych Rady Powiatu Mieleckiego. 11 z nich odpowiedziało na zaproszenie.

Starostowie wspólnie zapowiedzieli, że Zarząd Powiatu już na początku przyszłego tygodnia zbierze się na swoim posiedzeniu, by następnie skierować do Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym i ponowne procedowanie problematycznego punktu ws. PAKS. Sesja ta powinna odbyć się w ciągu 7 dni od złożenia wniosku o jej przeprowadzenie.

Duże zmiany w szpitalu

Warto podkreślić, że podczas dzisiejszego briefingu prasowego głos zabrał także dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu Jarosław Kolendo. Pokrótce opowiedział dziennikarzom o najważniejszych zagadnieniach związanych z bieżącą działalnością lecznicy.

Nowością jest działalność poradni onkologicznej, która – dla szpitala – stanowi pierwszy krok do wprowadzenia kompleksowej opieki w zakresie leczenia nowotworów. Rozpoczęto już konsultacje onkologiczne na oddziałach, a także powołano koordynatora pacjenta onkologicznego. Jego zadaniem będzie prowadzenie pacjenta przez proces diagnostyki i leczenia.

Sporo uwagi poświęcił także zmianom organizacyjno-kadrowym, do których doszło w szpitalu w ostatnich miesiącach. W lecznicy nie tylko wprowadzono nowy regulamin organizacyjny, ale także powołano do pracy nowych ordynatorów oddziałów: dziecięcego (lek. Alicja Łazarz-Krejcz), neurologii (lek. Paulina Dura), SOR (lek. Piotr Latawiec) czy chirurgii ogólnej (prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Komorowski). Ostatni z wymienionych ordynatorów, niezwiązany dotychczas z Mielcem, ma zostać zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek podczas konferencji prasowej w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa