W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

#PoproszęUśmiech w Galerii Navigator

#PoproszęUśmiech to akcja społeczna polegająca na darowaniu innymi swojego uśmiechu. 

W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, Fundacja Klub Młodych Liderów chce zawrócić uwagę na to, jak duży procent społeczeństwa zmaga się z tą chorobą. Już 22 lutego, w Galerii Navigator będzie można przyłączyć się do akcji i przekazać swój uśmiech! 

Depresja jest chorobą, a dokładniej grupą zaburzeń charakteryzującą się podobieństwem objawów, zarówno psychicznych, jak i fizycznych i należy ją odróżnić od przejściowego przygnębienia, obniżonego nastroju czy krótkotrwałej reakcji na trudną sytuację. Depresja to coraz większy problem. Jest w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według prognoz do 2020 roku będzie na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób, a do 2030 roku – na pierwszym. Depresja może dotknąć KAŻDEGO. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, osiągnięcia, popularność, liczbę znajomych na Facebooku.

W Polsce depresja dotyka około 1,5 mln. osób (to tyle ile mieszka w Warszawie).  Szacuje się, że od 10 do 15% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre nieoficjalne dane wskazują, że objawy depresyjne można stwierdzić nawet u co trzeciego nastolatka!

Depresję można skutecznie leczyć. Wczesne  rozpoznanie i właściwe leczenie to klucz od szybkiego powrotu do zdrowia. Do całkowitego wyleczenia niezbędna jest jednak pomoc specjalistów (psychologa, psychiatry). To oni postawią odpowiednią diagnozę i dobiorą odpowiednie leczenie – psychoterapia, farmakoterapia lub połączenie przedstawionych terapii. W najgorszym przypadku depresja może prowadzić do samobójstwa. Depresja jest jednym z głównych czynników przyczyniającym się do samobójstwa. Przez depresję życie odbiera sobie blisko 800 000 ludzi rocznie. 

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją pozwala zwrócić uwagę na szerzącą się chorobę.

 Klub Młodych Liderów już 22 lutego organizuje akcję #PoproszęUśmiech. W tym dniu w Galerii Navigator zostanie ustawiona kamera, do której przechodzące osoby będą mogły się uśmiechać. Każdy z nich w nagrodę otrzyma drobny upominek. Z nagrania zostanie stworzony film, który będzie edukował w temacie depresji. Przekazywany uśmiech pokaże wsparcie jakie dają sobie ludzie w walce z tą chorobą oraz będzie powodem do małej radości. 

Jeżeli w tym filmie weźmie udział 200 osób, to statystycznie 20 z nich zmaga się z depresją. Niemalże w każdej szkolnej klasie siedzi osoba cierpiąca na tę chorobę. Nie bądźmy więc obojętni. Walczymy z nią! – mówi koordynator akcji Sebastian Peret.

Swoją cegiełkę może dołożyć każdy, nie tylko przychodząc do galerii i uśmiechając się, ale także udostępniając wydarzenie czy odwiedzając stronę internetową: https://www.klubmlodychliderow.pl/poprosze-usmiech/

Zwróćmy uwagę na depresję, pomagajmy, edukujmy siebie i innych!


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa