W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – od teraz również w Padwi Narodowej

Jeszcze we wrześniu w Padwi Narodowej oficjalnie rozpoczęła działalność filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dla mieszkańców gminy to szansa na uzyskanie bezpośredniego kontaktu ze specjalistami – bez konieczności dojazdu do Mielca.

Filia poradni funkcjonowała w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej już od ubiegłego roku. Świadczone usługi cieszyły się tak dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli, że działalność pilotażowej poradni została znacznie poszerzona. W budynku szkoły – dla potrzeb poradni – wygospodarowano dwa kolejne pomieszczenia, utworzono gabinet logopedy, gabinet do diagnozowania dzieci przez pedagoga i psychologa oraz prowadzenia indywidualnych zajęć terapeutycznych.

W oficjalnym otwarciu poradni wzięli udział: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Wacław Nelec, Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej Waldemar Szyszka.

To kolejna filia poradni powstała na terenie naszego powiatu – tuż obok oddziału w Radomyślu Wielkim. Jak wielokrotnie podkreślał starosta Zbigniew Tymuła, utworzenie filii na terenie całego powiatu ma służyć sprawnemu uzyskiwaniu specjalistycznych porad pierwszego kontaktu i diagnozowaniu – bez konieczności wyjazdów do Mielca.

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Padwi Narodowej przyjmują w następujących godzinach:

Pedagog mgr Gertruda Fijołek, psycholog mgr Aleksandra Narowska-Bryła:

poniedziałek 9.00 – 13.00; czwartek 12.00 – 16.00

Logopeda mgr Agnieszka Gaj:

Środa 11.00 – 15.00, czwartek 12.00 – 15.00, piątek 9.00 – 12.00

Doradca zawodowy/tyflopedagog mgr Monika Weryńska:

Piątek 9.00 – 13.00 (drugi i czwarty piątek miesiąca)

Zdjęcia: Urząd Gminy Padew Narodowa

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa