W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Gramy w jednej drużynie”- debata w Wadowicach Górnych [FOTO]

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu oraz Posterunek Policji w Wadowicach Górnych we współpracy z dyrekcją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wadowicach zorganizowali debatę inauguracyjną pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Gramy w jednej drużynie”.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy wsparciu specjalistów z Poradni Uzależnień od Alkoholu dla Dzieci i Młodzieży oraz Osób Dorosłych w Mielcu, Poradni Leczenia Uzależnień w Przecławiu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach Górnych.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Gramy w jednej drużynie” była skierowana przede wszystkim do młodzieży. Głównym tematem spotkania były uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz przemoc rówieśnicza i odpowiedzialność prawna nieletnich. Temat debaty został wybrany przez samych uczestników, jednocześnie gospodarzy czyli uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wadowicach Górnych.

Debatę inauguracyjną rozpoczął Kierownik Posterunku Policji w Wadowicach Górnych asp. szt. Krzysztof Kogut. Spotkanie prowadziła profilaktyk społeczny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Ewelina Ziemba. Podczas debaty głos zabrała przedstawicielka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach Górnych Angelika Madej. Specjalistka z GOPS-u rozmawiała z młodzieżą o formach przemocy. Kolejno głos zabrał Bogusław Kołacz z Poradni Uzależnień od Alkoholu dla Dzieci i Młodzieży oraz Osób Dorosłych, który mówił o uzależnieniach od alkoholu. Wystąpienie pedagog Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach – Joanny Indyk przybrało formę warsztatową, a tematem była przemoc rówieśnicza. O rodzaju nowych narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich rozmawiała z młodzieżą mł. asp. Ewelina Ziemba z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Na szczególne uznanie zasługuje zaangażowanie grona pedagogicznego placówki, które wpisując się w temat debaty, w celu zintegrowania uczniów, na podsumowanie spotkania zorganizowało mecz piłki nożnej dla młodzieży. Organizatorzy spotkania w ten sposób chcieli podkreślić, że konflikty rówieśnicze można rozwiązywać grając w jednej drużynie, zdrową, sportową rywalizacją, nie wywołując negatywnych emocji i zachowanie, które niosą za sobą poważne konsekwencje.

Młodzi uczestnicy debaty bardzo zaangażowali się w dyskusję na tematy poruszane przez specjalistów zadając wiele ciekawych pytań. Debatę zakończyło wypełnieni anonimowego kwestionariusza ankiety, których analiza posłuży do zaplanowania kolejnej debaty ewaluacyjnej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa