W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Porozumienie: 100 zł podwyżki dla pracowników szpitala oficjalnie zakończyło spór ze związkami

Porozumienie podpisane zostało przez wszystkie organizacje związkowe i kończy spór zbiorowy – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala. Zgodnie z ustaleniami pracownicy otrzymają od 1 października 100 zł podwyżki. Dotyczy to wszystkich, których miesięczna pensja jest niższa, niż średnie wynagrodzenie za rok 2016.

– ten punkt porozumienia oficjalnie kończy konflikt pomiędzy dyrekcją szpitala a związkami zawodowymi. Dodatkowo dyrekcja zgodziła się na pakiet działań osłonowych dla tych, którzy byli zagrożeni utratą pracy i zapowiedź nowego regulaminu wynagradzania. Rzeczniczka związków zawodowych podkreśla, że zakończenie sporu zbiorowego jest uspokojeniem sytuacji w szpitalu, ale pielęgniarki i położne nie do końca są zadowolone z tego obrotu sprawy.

– Sprawę uważamy za zakończoną. Do mediacji z udziałem mediatora nie doszło, negocjacje odbywały się w spokojnej, merytorycznej atmosferze. Były to długie negocjacje, jednak strony świadome odpowiedzialności za szpital i pacjentów osiągnęły konsensus – powiedział dyrektor szpitala, Leszek Kwaśniewski, na poniedziałkowej konferencji prasowej – Na tę chwilę mogę powiedzieć, że jest to poważne zmartwienie dyrekcji i będziemy musieli podjąć właściwe działania, aby sprostać tym zobowiązaniom. Mamy kilka pomysłów i myślę, że przynajmniej ich część uda się zrealizować.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa