W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Materiały video

Portrety Jacka Tarana w Galerii JARTE [VIDEO]

W czwartek 4 października w Galerii JARTE w Mielcu otwarto wystawę fotografii portretowych autorstwa Jacka Tarana.

Autor zdjęć zaprezentował na wystawie zdjęcia swoich córek, przyjaciół oraz portrety kurdyjskich uchodźców wraz z ich historią.

Jacek Taran, ur. 1976 w Mielcu, absolwent Technikum Mechanicznego w Mielcu i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Obecnie współpracownik (fotoreporter i dziennikarz) Tygodnika Powszechnego i wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (przedmiot: fotografia w komunikacji społecznej). Jego zdjęcia były publikowane m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Gazecie Wyborczej, Newsweeku a także w Suddeutsche Zeitung oraz Reporter ohne Grenzen. Autor zdjęć do książki Grzegorza Kramera i Piotra Żyłki pt. ”Łobuzy”.
Prowadzi autorskiego bloga jacektaran.com. Od wielu lat osiadły w Krakowie, gdzie prowadzi wraz z żoną Agnieszką Fotopracownia.com specjalizującą się fotografii ślubnej i użytkowej. Ich fotografie wielokrotnie były nagradzane w międzynarodowych konkursach. Poza działalnością fotograficzną wolontariusz w krakowskim Hospicjum Dla Dzieci „Alma Spei” oraz aktywista na rzecz uchodźców z Czeczeni.

Fotografia skupiona ściśle na człowieku to od zawsze ta dziedzina, która interesowała Jacka Tarana jako fotografa. Jako czynny reporter Jacek traktuje portret jako pełen kontemplacji i spokoju akt twórczy, zawsze starając się odnaleźć prawdziwą naturę portretowanych osób.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa