W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Poseł Fryderyk Kapinos nagrodził najlepszych myśliwych [FOTO]

Pod koniec 2021 roku Poseł Fryderyk Kapinos wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie zorganizował konkurs dla myśliwych z Kół Łowieckich z terenu powiatu mieleckiego. Na początku lutego br. spotkał się z jego laureatami.

– Walka z Afrykańskim Pomorem Świń toczy się na wielu polach. Jednym z nich jest odstrzał sanitarny, który odpowiednio wykonywany przynosi wymierne efekty. Jak wszyscy wiemy wektorem i rezerwuarem ASF jest dzik, stąd tak duża rola myśliwych w walce z tą chorobą – powiedział podczas spotkania Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Konkurs na „Najlepszego Dzikarza Grudnia 2021 roku w Powiecie Mieleckim” trwał od 9 do 26 dnia tego miesiąca. Zwycięzcą został myśliwy, który w tym czasie pozyskał największą ilość dzików. Okazał się nim Waldemar Krupa, który w ramach konkursu strzelił sześć dzików. Drugie miejsce zajęli, ex aequo, Przemysław Baran oraz Jakub Mądziel (po dwa strzelone dziki). Nagrody w konkursowej rywalizacji ufundował Poseł Fryderyk Kapinos.

– Konkurs miał na celu zwiększenie mobilizacji myśliwych przy wykonywaniu odstrzału sanitarnego dzików, w ramach walki z ASF. W miesiącu grudniu myśliwi z powiatu mieleckiego wykonali 2024 polowań,  podczas których pozyskano 33 dziki, w tym 18 dzików w ramach konkursu – powiedział uczestniczący w spotkaniu Marcin Hendzel, Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie. 

– Obecnie obowiązuje nowe Rozporządzenie Wojewody Podkarpackiego, nakładające na koła łowieckie  z terenu powiatu mieleckiego odstrzał sanitarny w wysokości 68 sztuk., który powinien być wykonany do 31 marca 2022 roku. Na dzień 4 lutego br. w powiecie mieleckim realizując nowe rozporządzenie pozyskano 23 dziki – dodał Łowczy Okręgowy.

– Cieszę się, że przy okazji rozstrzygnięcia konkursu miałem okazję spotkać się i porozmawiać z myśliwymi. Zawsze powtarzam, że dobra współpraca przynosi wymierne efekty. Wymiana doświadczeń oraz opinii zawsze służy lepszemu zrozumieniu. Liczę, że w tym roku odstrzał sanitarny dzików w powiecie mieleckim będzie na bardzo dobrym poziomie   – podsumowywał Poseł Fryderyk Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa