W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Poseł Fryderyk Kapinos rozstrzygnął konkurs o św. Janie Pawle II [FOTO, AUDIO]

Ponad 250 uczestników, mnóstwo wspaniałych prac i wiele atrakcyjnych nagród – tak zakończył się zorganizowany przez Fryderyka Kapinosa, Posła na Sejm RP, konkurs „Co powiedzieć chciałeś, kiedy w oknie stałeś…”.

Święty Jan Paweł II był i jest mi bardzo bliski. W tym roku przypadła rocznica 100-lecia jego urodzin, więc pomyślałem, że trzeba uczcić osobę papieża-Polaka  – opisuje idee konkursu jego pomysłodawca i organizator poseł Fryderyk Kapinos. – Uznałem, że jest to dobry czas na tego typu inicjatywę, ponieważ jest jeszcze wiele osób, które wzrastały podczas pontyfikatu Świętego Jana Pawła II, dużo pamiętają, dużo mogą opowiedzieć, a żeby te wspomnienia pozostały, to stąd pomysł na konkurs. Przy tym chciałem zaaktywizować młodych ludzi – dzieci przedszkolne i szkolne oraz młodzież, aby w różny sposób wyrazili swoją więź ze Świętym Janem Pawłem II – dodawał. – Przebieg konkursu przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, wzięły w nim udział 252 osoby z całej Polski – przyznaje poseł Fryderyk Kapinos.

Konkurs został zorganizowany w ustanowionym przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II. Był on skierowany do pięciu grup wiekowych. Prace można było wykonywać w formie plastycznej, literackiej i multimedialnej. Przeprowadzony został również test wiedzy. 

Rozstrzygniecie ogólnopolskiego konkursu odbyło się w połowie grudnia w Domu Kultury w Przecławiu. Było ono bardzo kameralne, zaproszeni zostali na nie jedynie laureaci, którzy o różnych godzinach odbierali nagrody. Pozostali uczestnicy mogli  je odebrać w Biurze Poselskim Fryderyka Kapinosa w Mielcu.

– Szczególne podziękowania za objęcie konkursu patronatem honorowym chciałbym przekazać dla Pani Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu RP; Pana Tomasza Poręby, Posła do Parlamentu Europejskiego; Pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego; Pani Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego;  Pani Małgorzaty Rauch, Podkarpackiego Kuratora Oświaty; Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza; Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego; Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Diecezji Tarnowskiej; Księdza Prałata Zbigniewa Krasa, Kapelana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Z listą laureatów konkursu oraz szczegółowymi informacjami na jego temat można zapoznać się na stronie konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/rokswjanapawla

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa