W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video Wywiady

Poseł Kapinos komentuje aktualną sytuacje [VIDEO]

Od poniedziałku, 18 maja zostaje wprowadzony trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem.  W konsultacjach w sprawie „odmrożenia” działalności restauracji i kawiarni uczestniczył poseł Fryderyk Kapinos.

– Branża gastronomiczna jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, dającą wiele miejsc pracy, dlatego przywrócenie jej możliwości funkcjonowania w podobnych ramach jak przed epidemią koronawirusa było niezwykle istotne – mówi poseł Fryderyk Kapinos. – W czasie epidemii zgłosiło się do mnie wielu przedsiębiorców, którzy przedstawiali swoje propozycje w sprawie prowadzenia działalności gastronomicznej w tym niełatwym czasie. Postulaty i sugestie firm z branży gastronomicznej na bieżąco przekazywałem do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – wspomina poseł Kapinos.

Od połowy maja można zjeść w restauracji, kawiarni, barze, a także w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej). Odbywać się to musi pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo obsłudze oraz klientom. 

– To bardzo ważne, że przy tworzeniu nowych zasad funkcjonowania rząd uważnie wsłuchał się w głos przedsiębiorców, którzy mają duże doświadczenie i mogli przekazać wiele cennych uwag – komentuje poseł Kapinos. – Wierzę, że dzięki dobrej współpracy rządu i przedsiębiorców skutki sytuacji związanej z epidemią koronawirusa będą jak najmniej odczuwalne – mówi poseł Fryderyk Kapinos.

Zapraszamy do obejrzenie wywiadu, jaki dziś mediom udzielił dziś poseł.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości