W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Poseł Kapinos przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wsparcia Rolnictwa Ekologicznego i Przetwórstwa Ekologicznego

Podczas trwającego 54. posiedzenia Sejmu RP, w dniu 11 maja br., odbyło się pierwsze spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Wsparcia Rolnictwa Ekologicznego i Przetwórstwa Ekologicznego. Jego członkowie wybrali prezydium zespołu i wytyczyli założenia działalności.

Przewodniczącym nowopowstałego zespołu parlamentarnego został poseł Fryderyk Kapinos. Funkcję zastępców pełnić będą posłowie: Dominika Chorosińska, Kazimierz Gołojuch oraz Wiesław Krajewski. W założeniach działalności zespołu znalazły się zadania dotyczące: wsparcia rolnictwa ekologicznego, wsparcia przetwórstwa ekologicznego, edukacji ekologicznej oraz promocji żywności ekologicznej. 

– Bardzo się cieszę, że w polskim parlamencie powstał zespół, który zajmie się wsparciem ekologicznego rolnictwa oraz przetwórstwa. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu zespołu, podczas którego koleżanki i koledzy posłowie obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali na przewodniczącego tegoż zespołu, za co serdecznie dziękuję – mówił poseł Fryderyk Kapinos. – Kolejne spotkanie odbędzie się już podczas kolejnego posiedzenia Sejmu RP, które zaplanowane jest na koniec maja br. Wówczas będziemy szczegółowo omawiać plan działalności zespołu. Już teraz mogę jednak powiedzieć, że jego mocnym punktem będą spotkania z rolnikami oraz przetwórcami, ale również osobami, które planują rozpocząć działalność w obszarze ekologicznego czy to rolnictwa, czy też przetwórstwa – dodaje.– Jesteśmy po rozmowie z Panem Premierem Henrykiem Kowalczykiem oraz Panem Ministrem Rafałem Romanowskim, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którzy zadeklarowali wsparcie w pracach nowopowstałego zespołu parlamentarnego – relacjonuje poseł Fryderyk Kapinos. – Jestem przekonany, że działalność Parlamentarnego Zespołu ds. Wsparcia Rolnictwa Ekologicznego i Przetwórstwa Ekologicznego przyczyni się do polepszenia warunków działalności tych obszarów gospodarki oraz osiągniecia przez nasz kraj założonego wskaźnika powierzchni upraw ekologicznych  – podsumowuje poseł.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa