W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Poseł Krystyna Skowrońska – Modernizacji dworca PKP w Mielcu – na razie – nie będzie

Kolejna moja interpelacja w sprawie funduszy na remont dworca kolejowego w Mielcu i kolejny raz w odpowiedzi otrzymuję informację, że remont będzie, ale… w odległej przyszłości.  

Na moje pytania w interpelacji poselskiej o fundusze na modernizację dworca PKP w Mielcu otrzymałam – po raz kolejny, pierwsze pytania już w 2016 roku – informację, że nie będzie się go obecnie remontować z Programu Inwestycji Dworcowych, bo – po pierwsze – na razie trwa remont linii kolejowej, a po drugie może być przekazany samorządowi. 

Ministerstwo Infrastruktury informuje mnie także, że dworzec w Mielcu został wpisany do modernizacji przez PKP SA na listę do wykonania w latach 2021 – 2027. Czyli nie wiadomo, kiedy, więc jeszcze raz zapytam ministra infrastruktury o dokładny termin remontu dworca w Mielcu. 

Linia kolejowa z Mielca do Dębicy, na której prace remontowe trwają, ma zostać oddana do użytku w 2020 roku – tak zakłada wykonawca. A z dworcem – jeżeli dalej tak będzie – pozostaniemy daleko w tyle. Każdy może zobaczyć w jakim obecnie jest stanie. 

Krystyna Skowrońska

http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=1453

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości