W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Posiedzenie Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego [FOTO]

W Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się dziś (7 lipca) posiedzenie Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego.

Spotkanie poświęcono kwestiom transportu publicznego realizowanego w powiecie mieleckim w ramach rządowego „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” w nowej perspektywie na rok 2023.

– Podczas spotkania podjęliśmy decyzję o kontynuacji zadania organizacji wspólnego transportu zbiorowego w roku przyszłym. Daje to Panu Staroście możliwość rozpisania przetargu, który pozwoli wyłonić realizatorów tego zadania na kolejny okres czasu – podsumowuje samorządową debatę Robert Pluta, Wójt Gminy Padew Narodowa i Przewodniczący Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego.

 To dobra decyzja, ponieważ na przestrzeni minionego 1,5 roku powiatowy transport zbiorowy sprawdził się, w znaczący sposób podnosząc jakość skomunikowania całego powiatu i komfort mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej – dodaje starosta mielecki Stanisław Lonczak. – Debata, którą dziś podjęliśmy, pozwoliła także podsumować dotychczasową działalność tego transportu i podzielić się pomysłami na jego dalsze udoskonalanie w przyszłości – zaznacza.

Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gmin oraz przedstawiciele instytucji organizujących transport na terenie powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa