W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie obecnej sytuacji szpitala

Sytuacja szpitala omówiona na nadzwyczajnym posiedzeniu.

W środę, 4 lipca, w Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie obecnej sytuacji mieleckiego szpitala.
Przypomnijmy. Od zeszłego piątku rośnie liczba zwolnień lekarskich, jakie przedstawiają przedstawiciele personelu pielęgniarskiego Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Na dzień 4 lipca osób przebywających na zwolnieniach jest już 118. W związku z tak liczną absencją, wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów i wykonywanie zabiegów, a także zawieszono funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Dermatologicznego.

– Dla wszystkich nas najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też wszystkim nam powinno zależeć na rozwiązaniu tego problemu i przywróceniu szpitalowi jego właściwej i pełnej działalności – mówił na otwarciu spotkania starosta mielecki Zbigniew Tymuła.
Udział w posiedzeniu, oprócz władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, wzięli także: przedstawiciel wojewody, przedstawiciele samorządu miejskiego i samorządów gminnych oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.
– Dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie za rzeczową dyskusję. Wyciągnęliśmy z niej wnioski i będziemy dążyć do kompleksowego rozwiązania problemu. Myślę, że wkrótce poinformujemy mieszkańców o kolejnych podjętych krokach – komentował spotkanie starosta.
Warto dodać, że analizie bieżącej sytuacji mieleckiego szpitala poświęcono nie tylko spotkanie sztabu kryzysowego, ale także ostatnią radę społeczną szpitala oraz poszerzone posiedzenie Zarządu Powiatu Mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Pijany jechał skodą w Tuszymie z zakazem prowadzenia pojazdów

Wiadomości Mielec

Wpadł z narkotykami podczas kontroli w Ostrowach Tuszowskich

Wiadomości Mielec

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa