W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich, w którego skład wchodzi Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca. W briefingu prasowym, który jest stałym elementem comiesięcznych posiedzeń udział wzięli Prezydent Mielca oraz Zygmunt Frankiewicz – Prezes ZMP.

Zarząd ZMP w trakcie pandemii spotykał się tylko online, a teraz powrócił do organizowania posiedzeń w różnych miastach członkowskich (w trybie hybrydowym). W Mielcu spotykamy się w tej formule w 2021 roku po raz drugi. Podczas obrad są m.in. opiniowane projekty aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń), które mają wpływ na funkcjonowanie samorządów miejskich. W Mielcu zostały przyjęte w poczet miast członkowskich ZMP kolejne trzy nowe miasta. Tym samym Związek liczy najwięcej członków w swojej powojennej historii, czyli 352 miast.

Podczas posiedzenia 9 lipca br. członkowie Zarządu rozmawiali na temat rozstrzygnięcia Programu „Rozwój lokalny” i zaopiniowali wnioski miast (w tym Sanoka i Rzeszowa) o zmianę granic.

Przedstawiciele miast zasiadający w Zarządzie Związku opiniowali również projekty ustaw, m.in. o: pracownikach samorządowych (senacki projekt oparty na projekcie ZMP dotyczy nowego systemu wynagradzania samorządowców), drogach publicznych, , pomocy państwa w wychowaniu dzieci, a także –  Prawo wodne i Prawo ochrony środowiska.

Mielec należy do Związku Miast Polskich już od 24 października 1990 r. Do ZMP z województwa podkarpackiego należy obecnie razem z Mielcem 18 miast: Boguchwała, Brzozów, Dukla, Dynów, Jarosław, Jasło, Kolbuszowa, Kończuga, Krosno, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Radymno, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Ustrzyki Dolne.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa